Korona Gór Świętokrzyskich zdobyta! I to w jakim czasie!

Godziny wzmożonego i długotrwałego wysiłku już za nami. Pierwsza edycja w najszybszym zdobywaniu „Korony Gór Świętokrzyskich” dobiegła końca. Do rywalizacji na starcie stawiło się 11 osób z czterech drużyn. Wśród nich znalazły się zespoły: Motyla Noga (3 osoby), Świętokrzyskie Stowarzyszenie Turystyczne (4 osoby), Zespół „Iks” (2 osoby) oraz Dziki (2 osoby). Czy 48 godzin oraz dotychczasowy rekord wynoszący 38 godzin 57 minut zostały złamane? Zobaczcie sami.

Rozpoczęło się niewinnie

Po rejestracji uczestników i omówieniu szczegółów imprezy w Karczmie pod Telegrafem, główni zainteresowani wspólnie pokonując strome podejście zdobyli pierwszy z 28 szczytów, Telegraf. Po udokumentowaniu przez drużyny swojej obecności na wierzchołku góry rozpoczęła się prawdziwa rywalizacja! Planowo o 18:20, w piątek (05. czerwca) 4 dryżyny stały się dla siebie przeciwnikami w pierwszej tego rodzaju imprezie terenowej w regionie Gór Świętokrzyskich. Już po starcie wiadomym było, że drużyny poważnie potraktowały wyzwanie. Najszybciej z  Telegrafu zbiegli zawodnicy „Motylej Nogi”. Tuż za nimi znalazły się „Iksy”, ŚST oraz „Dziki”. Członkowie drużyn sprawnie zamienili nogi na cztery kółka i z parkingu przy ul. Narciarskiej wyruszyli na zachód i wschód województwa świętokrzyskiego.

W kierunku Otrocza i dalej na wschód

ŚST, „X-sy” oraz Dziki (w połowicznym składzie) wybrały tą samą kolejność zdobywania kolejnych wzniesień. Podczas pierwszego dnia rywalizacji ekipy dość często spotykały się na szczytach lub mijając się na szlakach.
Z biura imprezy docierały informacje o postępach poszczególnych zespółów. „Motyla Noga”, która obrała kierunek zachodni narzuciła mocne tempo i na początku rywalizacji wyprzedzała pozostałe dryżyny o 2 szczyty. Wraz ze zdobywaniem kolejnych wierzchołków zapadał zmrok.  Nocne warunki wymagały od uczestników większej uwagi i czujności. Niekiedy szlaki po których przyszło się poruszać były słabo oznaczone lub oznaczenie urywało się niespodziewanie (szlak czerwony przechodzący przez Osieczyńską Górę).
Godziny mijały, zmęczenie wzrastało a rywalizacja trwała w najlepsze. Po cichu odliczane były szczyty jakie pozostały uczestnikom do zdobycia odznaki Korony Gór Świętokrzyskich.
Pogoda w trakcie trwania imprezy również nie rozpieszczała. Wysoka temperatura, mocne słońce oraz nawarstwiające się niedospanie mogły momentami odbierać chęć dalszej rywalizacji. Jednym może i tak ale nie naszym uczestnikom!  Ambicja oraz  wola zwycięstwa nie pozwalały odpuścić ani jednego szczytu.

Upragniona meta

Informacja o ukończeniu kilkudziesięcio godzinnej walki z czasem i rywalami przez drużyny dotarła do organizatorów znaczenie szybciej niż się tego spodziewano. Czasy jakie osiągnęły ekipy przebiły najśmielsze oczekiwania.
Oficjalne zakończenie imprezy zorganizowano w Ośrodku Pracy Twórczej „Wietrznia” w Kielcach, kórym na co dzień opiekuje się Centrum Geoedukacji, partner „Korony Gór Świętokrzyskich”. W celu nadania odznaki „Korony Gór Świętokrzyskich” uczetnicy musieli przedłożyć dokumentację fotograficzną, stanowiącą podstawę pomyślnej weryfikacji oraz dowód zdobycia 28 szczytów. Przed wręczeniem odznak  p. Grzegorz Niedbała, weryfikator KGŚ z ramienia PTTK o. Kielce, wpólnie z Michałem Porosem z Geoparku Kielce wręczyli nagrody za I, II oraz III miejsce.
Właśnie, jak dobre czasy wykręciły nasze ekipy? Trzymacie się? Dotychczasowy rekord KGŚ został pobity przez 3 z 4 dryżyn, które wzięły udział w imprezie („Dziki” wykluczyły przyczyny losowe). No to czas na wyniki:

I miejsce – Motyla Noga (skład: Zenon Lulek, Paweł Szpak, Marek Michalczyk)- rekordziści w zdobyciu Korony Gór Świętokrzyskich – CZAS: 18 godzin 29 minut!

II miejsce – Świętokrzyskie Stowarzyszenie Turystyczne  (skład Dominika Molenda, Marcin Wójtowicz, Bartosz Brzeziński, Arkadiusz Sobieraj)- CZAS: 24 godziny 16 minut

III miejsce –  Drużyna Iks (skład: Kasia Klimek, Paweł Januchta)- CZAS: 30 godzin 33 minuty

Jak się okazuje postawiony limit czasowy nie stanowił dla nich problemu. Dokonali tego ze znacznym zapasem bijąc przy tym obecny rekord. Mamy nadzieję, że wyniki jakie zostały osiągnięte będą motywacją dla tych, którzy mieli pewne wątpliwości co do uczestnictwa. Wspólne podróżowanie, przeżywanie oraz poznawanie urokliwych miejsc regionu świętokrzyskiego poprzez aktywność, która sprawia nam najwięcej przyjemności stanowi doskonałą bazę wspomnień.

Świętokrzyskie Stowarzyszenie Turystyczne oraz uczestnicy I edycji w zdobywaniu „Korony Gór Świętokrzyskich” na czas pragną podziękować za okazane wsparcie gminom i instytucjom: Nowa Słupia, Sitkówka-NowinyBieliny, Masłów, Łagów, BodzentynPrzedbórz, Waśniów, ŁącznaDaleszyce, ZagnańskKielcePrzedsiębiorstwu Turystycznemu „Łysogóry” Parkowi Rozrywki i Miniatur Sabat KrajnoPTTK Kielce, Gentrum Geodukacji  w KielcachŚwiętokrzyskiemu Parkowi NarodowemuWrotom Świętokrzyskim oraz KieleckiBiegacz.pl. Bez Was byłoby nam trudno zrealizować całe przedsięwzięcie. Dziękujemy raz jeszcze i gratulejmy zwycięzcom! Do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do galerii, a pod tym linkiem znajdziecie krótką relację z imprezy.

organizacje

Podobne wiadomości

Pozostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyrıght 2016 ŚST. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful