ŚST na GisDay 2014

Nadszedł  długo oczekiwany dzień, kiedy to mogliśmy zaprezentować pierwsze owoce współpracy jaką podjęliśmy z Geoparkiem KielceGeopark 3D.  Doskonałą okazją do tego okazał się organizowany corocznie GISDay*. Gospodarzem kieleckiej odsłony był Instytut Geografii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.  W tym roku wydarzenie koncentrowało się na zastosowaniu GIS-u** w praktyce. Sama konferencja była podzielona na 3 panele tematyczne: GIS w biznesie, administracji i nauce. Organizatorzy przygotowali ponadto część warsztatową.

Nastała doba ogólnej cyfryzacji. Treści w Internecie są staja się coraz bardziej opiniotwórcze. W oparciu o nie częściej dokonujemy naszych wyborów, również odnośnie tych dotyczących celów podróży. Geopark 3D w połączeniu z dostępną już aplikacją na urządzenia mobilne, ma szansę stworzyć interaktywne narzędzie zachęcające odbiorców do odwiedzenia Geocentrum, ale także być bazą wiedzy geologicznej, podanej w niespotykany dotychczas sposób.

Tym bardziej jesteśmy dumni, że stajemy się częścią tego postępu!

Nasze wystąpienie ( w składzie: Bartek i Darek oraz Michał, reprezentujący Geocentrum) przybliżyło słuchaczom istotę wstępnej fazy projektu. Wyjaśnione zostały cele jakie sobie postawiliśmy, problemy z jakimi musieliśmy się zmierzyć. Wszystko to uzupełniała prezentacja pierwszych efektów. Tematyka konferencji pozwoliła także, pokazać znaczący udział technik GIS-owych w całym przedsięwzięciu, których zastosowanie i sprzężenie z programem do modelowania trójwymiarowego (Blender 2.72) pozwoliło znacznie skrócić drogę do wypracowania pierwszych efektów oraz zmniejszyć nakład pracy z tym związany.

GISDay uzupełniała konferencja prasowa  podczas, której przestawiono szerokie możliwości płynące ze stosowania systemów informacji geograficznej w wielu dziedzinach życia, w tym także w turystyce. W drugiej części, przestawiono mediom nieco szerzej specyfikę projektu Geopark 3D.

Więcej zobaczyć możecie pod tym linkiem.

Duża część członków naszej organizacji jeszcze do niedawna była studentami Instytutu Geografii, który zorganizował tegoroczny GISDay. Tym milej było nam wrócić na Świętokrzyską 15 by móc zaprezentować efekty współpracy z Geocentrum Kielce. Mieliśmy okazję pokazać się szerszemu gronu odbiorców oraz przedstawić szanse, płynące ze współpracy ludzi o różnych zainteresowaniach. Jak widać turystyka, modelowanie 3D oraz GIS, połączone ze sobą, stwarzają wiele możliwości.

Podsumowując, jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów jakie, już w tej chwili, przyniósł nam tegoroczny GISDay – utwierdziliśmy się w przekonaniu, że podjęta przez nas inicjatywa przyniesie wiele korzyści Stowarzyszeniu. Zaistnieliśmy, więc nie pozostaje nic innego jak zakasać rękawy i pokazywać wszędzie, gdzie będzie to możliwe, że dopiero się rozkręcamy. Wiele ciekawych projektów jeszcze przed nami!

*GISDay – Światowy Dzień Geograficznych Systemów Informacji

**GIS – Geograficzne Systemy Informacji – najprościej rzecz ujmując mapa na komputerze:)

 

Podobne wiadomości

Pozostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyrıght 2016 ŚST. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful