CZYM SIĘ ZAJMUJEMY

Członkowie organizacji wnoszą do niej coś co powoduje, że pomysły jakie rodzą się w naszych głowach często bywająca zaskakujące dla nas samych. Realizujemy się przez różne projekty. To co łączy z pozoru różne od siebie działania to bezwątpienia geografia i turystyka.

więcej

Odznaka Korony Gór Świętokrzyski została powołana do życia przez kielecki oddział PTTK 1. lipca 2007.  Aby móc otrzymać odznakę KGŚ należy udokumentować zdobycie wszystkich z 28 szczytów zaliczanych do Korony Gór Świetokrzyskich. Dotąd czas zdobycia wzniesień nie odgrywał roli. Postanowoliśmy wprowadzić element rywalizacji! Pamiętasz film Canonball z Burtem Reynolds`em? My dokładamy do tego zdobywanie szczytów a masz na to tylko 48 godzin! Nie trać czasu i zgłoś się ze swoją drużyną. Korona Gór Świętokrzyskich startuje 5. czerwca 2015!Więcej dowiesz się tutaj!

więcej

Spróbuj sobie wyobrazić takie  połączenie: geoturystyka, modelowanie w trójwymiarze i szczypta Geograficznych Systemów Informacji . Jeśli drapiesz się teraz po głowie w nadziei znalezienia odpowiedzi to wiedz, że my też się długo drapaliśmy. Zaczęło się od stworzenia modelu 3D kampusu UJK w Kielcach przy Świętokrzyskiej 15 jeszcze jako studenci, a kontynuowane jest… no właśnie, w kieleckim Geoparku. Powstało trójwymiarowe Centrum Geoedukacji, które jest zaledwie wstępem do czegoś naprawdę dużego.

więcej

Już wiesz, że po trochu zajmujemy się trójwymiarem  i GIS-em oraz ich implementacją w turystyce. GisDay jest corocznym wydarzeniem poświęconym systemom informacji geograficznej zainicjowanym przez firmę Esri Inc. Podczas kieleckiej odsłony na Uniwerstecie Jana Kochanowskiego w Kielcach mieliśmy okazję, wspólnie w Michałem Porosem z zaprezentować pierwsze postępy projektu Geopark 3D. Między innymi przedstawiliśmy możliwości i korzyści jakie płyną z zostosowania obu tych technologii w geoturystyce. Więcej możesz przeczytać pod tym linkiem.

więcej

Krótka chwila namysłu i działanie. Puszka dla schroniska była dotąd najbardziej spontaniczną akcją ŚST. Jak słusznie się domyślacie chodziło o pomoc jednemu ze schoronisk w świętokrzyskiem. Ale co schronisko dla zwierząt i aluminiowe puszki mają wspólnego z turystyką? Właśnie… jednak puszki, które często spotykamy na szlakach nie wkomponowują się tak łatwo w malowniczy krajobraz. ŚST zrobiło kilka kilometrów po wybranym szlaku i prócz przyjemnie spędzonego czasu udało się go oczyścić. Zebrany surowiec posłużył…zresztą zobaczcie sami. Pod tym linkiem możecie zobaczyć przebieg i finał Puszki dla schroniska.

Najniższe z polskich gór – Świętokrzyskie są również najłatwiejsze dla turysty, zarówno ze względu na swą dostępność jak i położenie w kraju. W hierarchii gór stoją one jednak wyżej niż wynika to z ich wysokości bezwzględnych. Składa się na to cała uroda ziemi, jej dzieje, bogactwa, historia żyjących tu pokoleń, a nade wszystko różnorodność krajoznawcza …

T. Wróblewski